اموال به گل نشسته بانک‌ها مدیریت شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بسیاری از اموال بانک‌ها به گل نشسته‌ است و باید مدیریت شود.

 

به گزارش خبرگو ، هادی قوامی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در خصوص اجرای حکم ماده ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید در خصوص واگذاری اموال مازاد و بنگاه‌های اقتصادی بانک‌ها اظهار داشت: در بسیاری موارد کیفیت املاک مازاد بانک‌ها که فاقد مشتری هم هستند، پایین است.

وی با بیان اینکه دارایی‌های برخی بانک ها دارایی‌های خوبی نیست، عنوان کرد: از آنجایی که بانک‌ها واسطه میان مردم و سپرده آنها هستند، باید از سپرده سهامداران حمایت کنند که در این زمینه برخی از این دارایی‌ها، مشاع با مردم محسوب می‌شود.

نماینده مردم اسفراین در مجلس افزود: برخی املاک و اموال بانک‌ها به دلیل شرایط اقتصادی از سمت مردم به تملک بانک‌ها درآمده است لذا هنوز مباحث حقوقی در خصوص آنها وجود دارد و از آنجایی که کاملا به بانک‌ها واگذار نشده نمی‌توان آنها را اموال بانک دانست.

قوامی همچنین تصریح کرد: با توجه به محدودیت نقدینگی در بورس لازم است اقداماتی صورت گیرد که مجلس، دولت و وزارت اقتصاد از سوی دیگر باید در این زمینه تدبیری بیندیشند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بسیاری از اموال بانک‌ها به گل نشسته‌ است و باید مدیریت شود، خاطرنشان کرد: صرفا چند موسسه و بانک ارزش نقدی خود را در سال ۹۶ ارائه کرده‌اند و مابقی به علت برخی مشکلات هنوز دارایی‌های خود را شفاف نکرده‌اند که البته بخش اعظمی از این دارایی‌ها کاملا در دست بانک‌ها قرار ندارد.

اصلاح شده سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 07:43

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top