در گفت وگو با مدیریت یک مجموعه فعال در عرصه برندینگ و هوش مصنوعی: در حال حاضر مبحث هوش مصنوعی بسیار در جوامع رواج پیدا کرده است و احساس میکنم چند سال دیگر فضای مجازی ما سراسر از هوش مصنوعی شود.

به گزارش پایگاه خبری خبرگو، مهندس روژین روح صداقت در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: نزدیک به چهار سال است که در زمینه برنامه نویسی در مباحث طراحی وبسایت, هوش مصنوعی و برندینگ و مارکتینگ شرکت ها یک تیم حرفه ای را تشکیل داده ایم.

این جوان خلاق ادامه داد: تیم ما متشکل از دانشجویان و در قالب یک رنج سنی جوان مشغول به فعالیت است و کارها بر اساس توانمندی ها تقسیم بندی شده است که برای شرکت های مختلف چه در داخل کشور چه عرصه بین الملل خدمات صورت می گیرد.

روح صداقت افزود :رشته تحصیلی من صنایع بوده است و هیچ وقت تصور نمی کردم به برنامه نویسی علاقه مند شوم اما از سن هجده سالگی که در شرکت همکاری داشتم ابتدا پشتیبانی سایت را به عهده داشتم و بعد به تخصص های دیگر علاقه پیدا کردم و همزمان با گذراندن دوره ها در جهاد دانشگاهی, دانشم را در برنامه نویسی گسترش دادم و به طور کل از صنایع به برنامه نویسی گرایش پیدا کردم.

این فعال حوزه هوش مصنوعی, به کاربرد هوش مصنوعی و رواج آن در جهان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مبحث هوش مصنوعی بسیار در جوامع رواج پیدا کرده است و طبیعی است من هم علاقه ام بیشتر به سمت هوش مصنوعی رفته است و احساس میکنم چند سال دیگر فضای مجازی ما سراسر از هوش مصنوعی شود.

وی در همین راستا ادامه داد: هوش مصنوعی که برنامه نویسی آن با پایتون انجام می شود به طور کل کارها را آسان تر کرده پیشرفت‌های هوش مصنوعی در بسیاری از زمینه‌ها از جمله پزشکی، صنعت، حمل و نقل، ارتباطات، و حتی هنر و تفریح، به بهبود و تغییر زندگی انسان‌ها کمک کرده است. مثلا:
1. در پزشکی، هوش مصنوعی به تشخیص و پیش‌بینی بیماری‌ها کمک کرده و روش‌های درمانی را بهبود داده است.
2. در حمل و نقل، سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند به بهبود ترافیک و ایمنی جاده‌ها کمک کنند.
3. در ارتباطات، هوش مصنوعی به ترجمه زبان‌ها، تحلیل اطلاعات اجتماعی و بهبود تجربه کاربری در اینترنت کمک می‌کند.
4. در صنعت، ربات‌ها و خودروهای هوش مصنوعی می‌توانند به بهبود تولید و عملکرد کارخانه‌ها کمک کنند.
همچنین، هوش مصنوعی بهبودات مستمری می‌کند و احتمالاً در آینده نقش بزرگتری در زندگی انسان‌ها خواهد داشت. اما لازم به ذکر است که هنوز تعدادی از چالش‌ها و مسائل اخلاقی و اجتماعی مرتبط با هوش مصنوعی وجود دارد که باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

 1698576706994.JPG

وی تصریح کرد: در مبحث هوش مصنوعی در حال فعالیتی هستیم که کار را برای برنامه نویسی آسان کرده است و به اینصورت است که برنامه نویسی با پایتون نیاز به پرتال هایی دارند که بتوانند هر برنامه ای را بنویسند اما هوش مصنوعی که ما در حال حاضر روی آن کار میکنیم به جای یک روز زمان گذاشتن , در یک ساعت در این اپلیکیشن امکان پذیر است.

این فعال حوزه فضای مجازی خاطرنشان کرد: هر شرکتی برای پیشرفت به یک سایت نیازمندی است و سایت در حقیقت یک شناسنامه برای شرکت است که به صورت جهانی است و بنابراین اولویت معمولا با سایت آن شرکت است و ما هم تصمیم گرفتیم در این زمینه صفرتاصد تلاش کنیم


روح صداقت به کار گیری نسل جوان در مجموعه را مزیت اصلی دانست و گفت: مزیت مجموعه ما این است همه افراد جوان و طبق گفته ایلان ماسک بهتر است هر فردی از نسل جوان برای کار بهره ببرد و به همین خاطر بچه های ما جوان و در کارشان ابتکار عمل دارند و ما برای باگ های یک سیستم از جزئی ترین تا کلی‌ترین مرحله و برای هر قسمت یک نیروی حرفه ای داریم.

این جوان نخبه فضای مجازی افزود: خاطره مهیج در کارمان پروژه گیم را شروع به کار کردیم که یک مجموعه از ایرانیان داخل کانادا کارفرمای آن هستند که به شرکت ما کارها را واگذار کرده اند و آنقدر پروژه جالب و جذاب بود که ما خودمان هم به بازی گیم می پرداختیم.
و دیگر تمایز های این تیم تعامل با مشتریست؛ ارتباط مؤثر با مشتریان و درک نیازهای آنها می‌تواند مارا را از رقبا متمایز کند.

وی عصر دیجیتال را بسیار مهم برای افراد خانواده دانست و تاکید کرد: همه خانواده ها به اعتقاد من می بایست از هر خانواده حتی شده یک نفر وارد عصر دیجیتال شود و اگر در زمینه تکنولوژی اطلاعات یا تخصص نداشته باشند نمیتوانند پیشرفت کنند.

وی در پایان تصریح کرد: در پایان امیدوارم مدارس ایران مثل کشورهای جهان اول, از دوران ابتدایی هوشمند سازی شوند و علاوه بر آموزش زبان, برنامه نویسی را هم در قالب آموزش ارائه دهند و من معتقدم رقیبی در کار وجود ندارد و همه با هم هدفمند هستیم.

انتهای خبر.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از برگزاری دومین کنگره بین‌المللی تغذیه از دوازدهم تا چهاردهم مهر ماه سال ۱۴۰۲ در مجمتع شهدای سلامت مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری خبرگو، دکتر شاپور بدیعی در نشستی خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: دومین کنگره بین‌المللی تغذیه از چهارشنبه دوازدهم مهر ماه سال ۱۴۰۲ تا جمعه چهاردهم همین ماه در مجمتع شهدای سلامت مشهد برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این کنگره بین‌المللی به مدت ۳ روز و با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از متخصصان و نخبگان برتر داخل و خارج کشور در حوزه تغذیه و با موضوع (از آزمایشات پایه تا مطالعات بالین) برگزار می‌شود.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برگزیدگانی از کشورهای مختلف دنیا در این کنگره ۳ روزه دور هم خواهند نشست که برای کل دنیا موثر است، خاطرنشان کرد: ما معتقدیم که اثرات مثبت برگزاری این رویداد بین‌المللی را در سال‌های بعد در حوزه سلامت و در میان تمامی جوامع دنیا خواهیم دید.

دکتر بدیعی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد جایگاه ویژه‌ای در حوزه سلامت دارد، دانشگاهی که یکی از دانشگاه‌های برتر کشور در حوزه‌های دیپلماسی سلامت، گردشگری سلامت، توریسم سلامت، دانشجوی بین‌الملل و غیره بوده است.
وی با تاکید بر اینکه در این کنگره نمایندگانی از کشورهای آمریکا، آلمان، ژاپن، شیلی، سوئیس، ایتالیا، استرالیا، اندوزی، عراق، افغانستان و غیره حاضر هستند، گفت: این مهمانان از حدود۳۰ کشور دنیا هستند، ما ۳۴ سخنرانی داریم که ۲۵ نفر حضوری است.

*بیش از هزار مقاله به دبیرخانه دومین کنگره بین‌المللی تغذیه ارسال شده است

در این نشست دکتر مجید غیورمبرهن، دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی تغذیه، بیان کرد: کارهای بزرگی با همکاری معاونت‌های امور بین‌الملل و تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای برگزاری این کنگره که از یک بار علمی بسیارقوی در حوزه تغذیه برخوردار است بوده است و تاکنون مشابه آن را در سطح کشور نداشتیم.

وی اضافه کرد: در این کنگره بین‌المللی ضمن بهره‌مندی از حضور نمایندگان سازمان بهداشت جهانی، ifcc و یونسکو، سفرا و سرکنسولگران حاضر در تهران و مشهد و نمایندگانی از کشورهای نیجریه، فرانسه، ژاپن، پاکستان و دیگر کشورها حضور دارند و در این رویداد بین‌المللی ضمن سخنرانی‌ها، پنل‌های تخصصی و ارائه‌های حضوری، چند سخنرانی و ارائه مجازی هم خواهیم داشت، ضمن اینکه به‌ موضوعاتی همچون رجیستری هم که از اهمیت بالایی در موضوع تغذیه و سلامت برخوردار است پرداخته می‌شود.

دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی تغذیه تصریح کرد: از جمله سخنرانان شاخص این کنگره دکتر ملک‌زاده، دکتر لاریجانی، دکتر لنکرانی، دکتر صراف‌زادگان، دکتر عبداللهی که همگی آنها جزو مسئولان سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزشی هستند و تعدادی از آنها نیز جزو نخبگان یک درصدی بودند، ضمن اینکه دکتر اسماعیل‌زاده، مدیر دفتر سیاست‌گذاری تغذیه وزارت بهداشت و دکتر مطلق و دکتر عبداللهی از دیگر مسئولان این دفتر در طی ۳ روز برگزاری کنگره در مشهد حضور دارند.

دکتر غیورمبرهن افزود: ما در این کنگره بین‌المللی حضور اساتید برجسته رشته‌های مختلف را دانشگاه‌های علوم پزشکی نقاط مختلف کشور از جمله تهران داریم و در این رویداد بین‌المللی صرفاً متخصصان تغذیه حاضر نیستند؛ همچنین نزدیک به ۳۰ مسئول رجیستری هم یکی از آنها مسئول رجیستری دنیا است در دومین کنگره بین‌المللی تغذیه حاضر هستند.

وی با تاکید بر اینکه دوره قبلی این کنگره در سال ۲۰۱۷ برگزار شد، گفت: ما از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران متقاضی میزبانی این رویداد بین‌المللی شدیم و پس از بازدید نمایندگان یونسکو از دانشگاه علوم پزشکی مشهد موافقت مسئولان یونسکو اخذ شد، در این بازه زمانی دکتر عین‌اللهی، دکتر نمکی و دکتر قاضی‌زاده‌هاشمی وزرای کنونی و سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین دکتر شبستری، دکتر مهرابی‌بهار، دکتر بحرینی و دکتر دارابی روئسای کنونی و سابق دانشگاه علوم پزشکی مشهد همکاری‌ها و موافقت‌های لازم را داشتند.

دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی تغذیه ادامه داد: در سال ۲۰۱۷ تفاهم‌نامه همکاری میان دولت جمهوری اسلامی ایران و مرکز یونسکو پاریس به امضا رسید و مدتی کوتاه پس از امضای این تفاهم‌نامه همکاری، افتتاح مرکز یونسکوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را داشتیم.
دکتر غیورمبرهن تاکید کرد: بیش از هزار مقاله به دبیرخانه دومین کنگره بین‌المللی تغذیه ارسال شده و در کنار آن برگزاری جشنواره غذا و نمایشگاه پوسترهای مرتبط با موضوع تغذیه را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ما تعاملات بسیارخوبی با یونسکوهای نیجریه و پاکستان داشته و داریم تا زمینه حضور دانشجویان ایرانی در این کشورها و بلعکس فراهم شود، خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجویان در این کنگره با یک هزینه بسیار ناچیز بوده و برای اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تسهیلات ویژه‌تری اختصاص داده شده است.

دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی تغذیه با اشاره به اینکه ما معتقدیم که بیش از تحریم‌های اقتصادی تحریم‌های علمی را داریم که مراتب آسیب‌های بیشتری به همراه دارد، بیان کرد: ما با وجود تمامی موانع و تحریم‌ها با استفاده از ظرفیت نخبگان، متخصصان و دانشمندان ایران و دیگر کشورهای دنیا اجازه ندادیم که آسیبی در این حوزه وارد شوند، گروهی که بالغ بر ۹۰ درصد دنیا از فعالان برتر تجاری و جز تولیدکنندگان حوزه سلامت و نیز جزو اعضای هیات علمی داشگاه‌های نقاط مختلف دنیا بودند.

دکتر غیورمبرهن در خصوص زمان برگزاری مراسم‌های افتتاحییه و اختتامیه این کنگره و سخنرانان این مراسم‌ها، گفت: افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی تغذیه از ساعت ۸ تا ۱۰ چهارشنبه دوزادهم مهر ماه و اختتامیه این کنگره بین‌المللی هم از ساعت ۱۲ تا ۱۴ جمعه چهاردهم همین ماه در تالار شهید مطهری مجتمع شهدای سلامت برگزار می‌شود که در مراسم افتتاحیه سخنرانی نمایندگان سازمان بهداشت جهانی، یونسکو و ifcc و در مراسم اختتامیه سخنرانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون تحقیقات و فناوری این وزارتخانه را خواهیم داشت.

وی افزود: ما اگر بتوانیم از این فرصت نهایت استفاده ببریم می‌توانیم شاهد توفیقات ثمربخش در سطح دانشگاه و کشور باشیم و امیدواریم که با همراهی اصحاب رسانه بتوانیم آنگونه که باید ظرفیت‌های شهر و استان و کشور امام رضا(ع) را در بخش‌های مختلف حوزه سلامت از جمله موضوع بسیار مهم تغذیه معرفی نماییم.

*برگزاری کنگره بین‌المللی تغذیه در مشهد یک ظرفیت بزرگ در حوزه سلامت و موضوع تغذیه برای کلیه جوامع است

همچنین دکتر کیهان گنودی، عضو تیم اجرایی دومین کنگره بین‌المللی تغذیه هم در این نشست، گفت: برگزاری دوره اول و دوم کنگره بین‌المللی تغذیه با یک فاصله زمانی ۶ ساله برگزار می‌شود که علت آن بحران کرونا بود که کل جهان را درگیر کرده بود.
وی افزود: این رویداد بین‌المللی یک ظرفیت بزرگ در حوزه سلامت و موضوع تغذیه برای کلیه جوامع است و ثمرات آن صرفاً برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان میزبان و برگزار کننده این رویداد بین‌المللی نخواهد بود.

مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: ما با همکاری دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شرق کشور زمینه حضور راحت تمامی مهمانان غیرایرانی را به داخل کشور و شهر مقدس مشهد فراهم کردیم و در کنار برگزاری برنامه‌های پیش‌بینی شده در این رویداد بین‌المللی، برنامه‌ریزی برگزاری برنامه‌های جانبی و فعالیت‌های فرهنگی را هم داشته‌ایم.

مجید خروشی

 

کنفرانس کریدور شمال به جنوب با هدف گسترش صادرات محصولات ایرانی به حوزه cis و کشورهای عربی خلیج فارس با حضور بی نظیر دکتر روازاده در هتل استقلال برگزار گردید

به گزارش پایگاه خبری خبرگو، کنفرانس کریدور شمال به جنوب با حضور مسئولین کشورهای روسیه و جمهوری اسلامی ایران و سایر اصناف و مدیران کسب و کار برگزار شد.
در این کنفرانس الکساندر شاروف مدیرعامل هلدینگ ایرانروس اکسپورت به ایراد سخنرانی پرداخت و جوابگوی سوالات حضار به خصوص فعالان کسب و کار بود.
سلیم علیزاده مدیر ارشد انجمن بین المللی سیاست خارجی فدراسیون روسیه در جمهوری اسلامی ایران هم از دیگر چهره های شاخص این کنگره بود که جلسه پرسش و پاسخ با فعالان حوزه های کسب وکار و مسئولین داشت

دکتر حسین روازاده از بزرگان و پیشگامان طب سنتی و ایرانی هم از دیگر چهره های سرشناس و مدعو کنفرانس کریدور شمال به جنوب بود که درجمع خبرنگاران قرار گرفت

دکتر روازاده کشور ایران را مهد و دارای تنوع گیاهی بالا با تخصص بهینه و علمی دانست که بسیار می تواند در عرصه معرفی و صادرات گیاهان دارویی به کشور روسیه داشته‌باشد

دکتر حسین روازاده انتقال دانش و تخصص گیاهان دارویی به کشور روسیه را امری مفید و درامد زا برای کشور دانست و با بیان اینکه صادرات عرصه گیاهان دارویی میتواند حتی بهتر از فروش بشکه نفت تاثیرگذار باشد تاکید کردند

از نکات قابل توجه این نشست تفاهم نامه ای هم قرار است سند تدوینی آن آماده و در اختیار مسئولین روسیه برای انتقال دانش گیاهان دارویی و طب سنتی قرار گیرد.

مازیار میر از مدیران ارشد و مشاوران حوزه کارآفرینی هم در این نشست از دیگر چهره های این کنفرانس بود که به مباحث تخصصی در زمینه کسب وکار موفق پرداخت.

این نشست با حضور فعالان اقتصادی و رسانه های داخلی و خارجی و پایانی خوش برای فعالان اقتصادی با صرف شام در هتل استقلال به پایان رسید.

نخستین کنگره بین المللی منشور اخلاقی در ایران به میزبانی گروه تحلیلگران مالی بین المللی در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما سالن خواجه نصیر با استقبال بی نظیری روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرگو، نرگس عباسی دبیر کنگره بین المللی منشور اخلاقی در ایران در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: خدا را شاکرم که امروز شاهد استقبال بی نظیر و کم نظیر از سوی شرکت کنندگان بودیم و برخلاف تصور، تعداد قابل توجهی برای شرکت در این کنگره تشریف فرما شدند که به انصاف جای قدردانی و تشکر دارد.

وی ادامه داد: وقتی تیم رسانه از حضار در سالن نظرسنجی به عمل آوردند برایم بسیار خوشحال کننده بود که همگی عزیزان از این کنگره رضایت کافی داشتند و البته که اعلام این نکته به ما، کار و هدفمان را در مسیر پیش رو منسجم تر و متمرکر تر خواهد کرد.

نرگس عباسی اولین عضو ایرانی EAI به حضور استاد آدریانو کنسلاری رئیس کمیته هیات تشخیص صلاحیت اعضای منطقه ای اشاره کرد و گفت: جا دارد از این تریبون بار دیگر حضور سبز سخنران بین المللی جناب آقای کنسلاری در کشورمان را خیرمقدم بگویم و خوشحالم که ایشان صحبت ها و مطالب بسیار مفیدی را برای حضار بازگو کردند.

 SAVE_۲۰۲۳۰۹۲۸_۰۹۵۵۰۲.jpg

دبیر کنگره منشور اخلاقی در ایران تصریح کرد: تمامی تلاش و جدیت ما بر این است تا بتوانیم مبحث اخلاق و اخلاق مداری را در جامعه حسابداران و حسابرسان مالی به نحو صحیح آموزش دهیم چرا که لازمه کار هر حسابرسی در درجه اول امانت داری و رعایت اخلاق حرفه ای است که بسیار در این کنگره به آن تاکید شد.

وی در پایان تاکید کرد: البته که اخلاق مداری صرفا منوط به جامعه حسابداران نیست و سعی ما این است تا با همکاری های بیشتر بتوانیم این فضلیت اخلاقی و اخلاق مداری را بیشتر و فراتر در جامعه و در کسب و کارها ترویج دهیم.

مهندس رسول علیپور مديرعامل شرکت ارتباطات آرین تل به عنوان سفیر فناوری اطلاعات موسسه بین المللی سفیران صلح منصوب شد.
به گزارش دیده نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی سفیران صلح مهندس رسول علیپور به عنوان سفیر فناوری اطلاعات موسسه بین المللی سفیران صلح منصوب شد.
طی حکمی از سوی ابراهیم صنوبر مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره موسسه بین المللی سفیران صلح و‌ ملقب به پدر صلح ایران که در دفتر مرکزی موسسه بین المللی سفیران صلح با حضور برخی از اعضای موسسه برگزار شد به عنوان سفیر فناوری اطلاعات موسسه منصوب گردید.

IMG_20230924_234356.jpg
در بخشی از این حکم آمده است:
نظر به حسن سوابق و علاقه‌مندی جنابعالی در حوزه مسائل فرهنگی ورزشی و امور نوع دوستانه و تلاش در راستای اعتلای فرهنگ صلح و دوستی به موجب این ابلاغ شما را به عنوان سفیر فناوری اطلاعات موسسه بین‌المللی سفیران صلح منصوب می‌نمایم.

مازیار میر در خصوص طب سنتی ایرانی و آیورودا و طب سنتی اروپایی نکاتی را ذکر کردند.

به گزارش پایگاه خبری خبرگو، ما باید با رشته‌های علمی که به مطالعهٔ طب سنتی می‌پردازند هم اشاره ایی داشته باشیم که به شرح زیر است: اول گیاه‌درمانی دوم اتنومدیسین سوم گیاه‌شناسی چهارم انسان‌شناسی پزشکی

در این جلسه جناب دکتر روازاده به شدت معتقد بودند که استفادهٔ نادرست از داروها و روش‌های نوین می‌تواند اثرات منفی بیشتری یا گاها بسیار خطرناکی نسبت به دواها و درمان های طب ایرانی سنتی داشته باشد و تحقیقات گسترده ای لازم است تا اثرات حیرت انگیز دواها و درمان های سنتی را به زبان امروزی به صورت گسترده برای دوست داران علم تشریح کنیم. ایشان متذکر شدند که در امر پیشگیری ،طب ایرانی واقعا پیشتاز و نافع است . لازم به ذکر است سازمان جهانی بهداشت یک استراتژی چند ساله برای حمایت از کشورهای عضو دارد که از نقش مثبت و سازنده طب سنتی در جوامع اطمینان حاصل می کنند و ایران عزیزمان در این مسیر می تواند با توجه به منابع غنی که در اختیار دارد و عمر چند هزار ساله طب ایرانی در این امر و همکاری کشورهایی که تمدن چند هزار ساله دارند با حفظ استقلال همه جانبه به صورت متمایز و پیشتاز در رشد و احیای علم نیاکانمان باشند.در پایان این نشست صمیمی، دکتر روازاده عزیز به سوالات حاضرین پاسخ دادند .

خداوندا تو شاهد باش ما آنچه را که شرط بلاغ بود بنا به تکلیف گفته‌ایم و کسانی که با لجاجت و عناد علیه ما برخاسته‌اند در ضلال مبین و گمراهی می‌باشند هدایت ایشان را از تو مسئلت می‌نمایم

نویسنده مازیار میر

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top